Реєстрація в 2017 році в ЄРПН грудневих податкових накладних і коди послуг

Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З наданої інформації вбачається, що подія (операція), внаслідок якої виникають податкові зобов’язання з ПДВ відбулась в грудні 2016 року.

Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII дійсно було внесено зміни до п. 201.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ), відповідно до яких одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної став код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010. При цьому передбачено, що платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Разом з тим, зазначені зміни набрали чинності з 01.01.2017 року.

Постачальник – платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну на дату виникнення податкових зобов’язань (п. 201.1 ПКУ). Одним із реквізитів податкової накладної є дата її складання. Відповідно складатись (заповнюватись) вона повинна за правилами, що діють на дату її складання.

Чинними в грудні 2016 року положеннями п. 201.10 ПКУ було передбачено, що реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.

З урахуванням цього вважаємо, що в податкових накладних за грудень 2016 року, які реєструються в ЄРПН в січні 2017 року, щодо постачання послуг зазначати коди згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010 не потрібно.

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.