ПК з ПДВ у покупця в разі заповнення в податковій накладній графи 3 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД»

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної наведено у п. 201.1 Податкового кодексу України.

До цього переліку включено також код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

З положень цього пункту можна зробити висновок, що для постачання товарів українського виробництва (які попередньо не були вивезені і знову ввезені на митну територію України) реквізит податкової накладної «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» не є обов’язковим.

Водночас, положення ПКУ не встановлюють заборони щодо заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД для випадків, коли зазначення цього реквізиту не є обов’язковим.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307).

В пп. 2 п. 16 Порядку № 1307 передбачено, що графа 3 заповнюється у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, на всіх етапах їх постачання.

Зауважимо, що заповнення цього реквізиту податкової накладної при постачанні товарів, вироблених в Україні, не робить її недійсною, оскільки відповідно до п. 1 Порядку № 1307 податкова накладна вважається недійсною лише у разі її заповнення особою, іншою ніж платник ПДВ.

Також нагадаємо положення п. 201.10 ПКУ, згідно з якими податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

З урахуванням цього вважаємо, що заповнення в наведеному у запитанні випадку реквізиту податкової накладної «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» не заважає відображенню податкового кредиту з ПДВ покупцем товару за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Варто зауважити, що такої ж думки дотримується ДФСУ, про що свідчить лист від 23.06.2016 р. № 13855/6/99-99-15-03-02-15.

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.