Строки проведення камеральної перевірки декларацій з ПДВ

 

Згідно з пп. 75.1.1 ПКУ камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування ПДВ (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій). 

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова (п. 76.1 ПКУ). 

Відповідно до згаданого у запитанні п. 200.10 ПКУ протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. 

При цьому положення ст. 200 ПКУ врегульовують питання щодо порядку визначення суми ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню). Тобто стосуються будь-якого результату: як від’ємного, в тому числі, відшкодування ПДВ, так і додатного. Винятків положеннями ПКУ не передбачено. 

З урахуванням цього вважаємо, що вимоги п. 200.10 ПКУ щодо проведення контролюючим органом камеральної перевірки заявлених у декларації з ПДВ даних протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання декларації з ПДВ, стосуються всіх без винятку декларацій з ПДВ. 

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.