В який строк подається декларація з податку на прибуток за 2014 рік?

 

Зазначеним Законом викладено в новій редакції, зокрема, розділ ІІІ «Податок на прибуток підприємств» та п. 57.1 ПКУ. 

Згідно з абз. 10 оновленого п. 57.1 ПКУ податкова декларація з податку на прибуток, в тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків, за базовий звітний (податковий) рік подаються до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком. 

При цьому слід враховувати також перехідні положення. Зокрема, згідно з п. 22 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ, норма п. 57.1 Кодексу в редакції, викладеній в Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», в частині граничного терміну подання декларації з податку на прибуток підприємств застосовується, починаючи з подання декларації з цього податку за звітний рік, в якому набирає чинності редакція розділу III ПКУ, викладена в Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих України щодо податкової реформи». 

Таким чином, оскільки розділ ІІІ ПКУ в редакції Закону № 71 набрав чинності з 01.01.2015 р., то норма оновленого п. 57.1 ПКУ, в частині подання річної податкової декларації з податку на прибуток до 1 червня, застосовується починаючи з декларації за 2015 рік. 

Податкову декларацію з податку на прибуток за 2014 рік слід подавати за загальними правилами. 

Згідно з п. 49.18 ПКУ податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

• календарному кварталу або календарному півріччю – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пп. 49.18.2 ПКУ); 

• календарному року – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 ПКУ). 

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ПКУ). 

З урахуванням цього, платники податку на прибуток, які подають річну податкову декларацію за 2014 рік, повинні подати її не пізніше 2 березня 2015 року. 

Ті платники, які протягом 2014 року подавали квартальні податкові декларації, мають подати декларацію за 2014 рік наростаючим підсумком не пізніше 9 лютого 2015 року. 

Аналогічна позиція податкового органу викладена у відповіді з інформаційного ресурсу «ЗІР», а також була роз’яснена у відповіді на запитання 10 Узагальнюючої податкової консультації щодо особливостей подання декларацій з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженої наказом ДПСУ від 21.12.2012 р. № 1171. 

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.