Відшкодування ПДВ: визначення періоду на перше декларування

 

Відповідно до абз. 2 п. 200.5 ПКУ не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які були зареєстровані як платники ПДВ менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів). 

В наведеному у запитанні випадку зазначено, що від’ємне значення ПДВ виникло внаслідок придбання товарів, а не основних засобів. Тому слід застосовувати обмеження, встановлене абз. 2 п. 200.5 ПКУ. 

У відповіді з Єдиної бази податкових знань вищенаведену норму пояснено так: 

«Тобто платник податку, вперше з моменту реєстрації платником ПДВ, має право задекларувати бюджетне відшкодування в податковій декларації з ПДВ, яка буде подаватися ним за наслідками 12 календарного місяця, що настає за місяцем його реєстрації платником ПДВ, за умови виконання вимог п. 200.5 ст. 200 р. V ПКУ». 

Конкретного прикладу в роз’ясненні з Єдиної бази податкових знань не наведено. На нашу думку, стосовно наведеного у запитанні випадку абз. 2 п. 200.5 ПКУ слід розуміти наступним чином. 

Підприємство зареєстровано платником ПДВ з 01.12.2012 р., отже, грудень 2012 року для нього є місяцем реєстрації. Дванадцятим календарним місяцем, що настає за місяцем його реєстрації платником ПДВ, та за наслідками якого підприємство – платник ПДВ має право подати заяву на бюджетне відшкодування ПДВ у разі виникнення від’ємного значення, є грудень 2013 року. 

У податкових періодах (місяцях) до грудня 2013 року суми від’ємного значення повинні були відображатись у рядку 24 «Залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду…» податкової декларації з податку на додану вартість.

 

Олег Коваль,

Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

 

Опубліковано:

Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.