Відображення в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних з позначенням «ПНУ»

Відповідно до п. 201.15 ПКУ платник податку веде реєстр виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді, у якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума постачання та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку – продавця, який видав податкову накладну такому платнику податку. 

Форма і порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджені наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1002 (далі – Порядок № 1002). 

Згідно з п. 9.4 Порядку № 1002, яким встановлюються особливості заповнення деяких граф розділу I реєстру «Видані податкові накладні», у разі якщо дані документа включаються до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період, до графи 4 «вид документа» заноситься позначення відповідного виду документа з додаванням літери «У» (наприклад, ПН – податкова накладна, ПНУ – податкова накладна, яку включено до уточнюючих розрахунків). 

Те саме стосується заповнення графи 5 «вид документа» розділу II реєстру «Отримані податкові накладні» (п. 11.4 Порядку № 1002). 

Таким чином, із вищезазначених норм можна зробити такі висновки. 

Якщо податкові накладні, які раніше не були враховані, включені до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що подавався у грудні як окремий самостійний документ, то з ознакою виду документа «ПНУ» такі податкові накладні включаються до реєстру виданих та отриманих податкових накладних, що подається за грудень

Якщо податкові накладні, які раніше не були враховані, включені до уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що подавався у грудні як додаток до податкової декларації з податку на додану вартість за листопад, то з ознакою виду документа «ПНУ» такі податкові накладні включаються до реєстру виданих та отриманих податкових накладних, що подається за листопад

На завершення нагадаємо, що відповідно до п. 12 Порядку № 1002 суми, відображені за податковими накладними з ознакою виду документа «ПНУ», підсумовуються в кінці кожної з частин реєстру у рядках «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний (податковий) період». 

 

Олег Коваль,

Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

 

Опубліковано:

Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.