12.04.2018 р. ДПС «ДІНАЙ»

Код УКТ ЗЕД як новий реквізит касового чека

Чи повинен касовий чек РРО містити код згідно з УКТ ЗЕД щодо будь-яких готівкових розрахунків або це стосується лише окремих товарів (з урахуванням змін, внесених наказом МФУ від 19.02.2018 р. N 288)?

 

З 06.04.2018 р. набрав чинності наказ МФУ "Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів" від 19.02.2018 р. N 288.

Зазначеним наказом внесено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом МФУ від 21.01.2016 р. N 13 (далі – Положення N 13).

Змінами доповнено перелік обов'язкових реквізитів фіскального касового чеку на товари (послуги) (Форма N ФКЧ-1), фіскального касового чеку видачі коштів (Форма N ФКЧ-2) та фіскального касового чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через ПТКС (Форма N ФКЧ-3) реквізитом "код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД", який має зазначатися у випадках, передбачених чинним законодавством.

Сфера проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО врегульована положеннями Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. N 265/95-ВР (далі – Закон про РРО).

У п. 11 ст. 3 Закону про РРО суб'єктів господарювання зобов'язано проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Також у ст. 8 Закону про РРО передбачено, що форма та зміст розрахункових документів встановлюються органом доходів і зборів. Положення N 13 і є таким нормативним документом, що встановлює форму та зміст розрахункових документів.

Вищезазначені положення дозволяють дійти висновку, що в разі проведення готівкових розрахунків через РРО за надані послуги або за продані інші товари, ніж пальне, зазначення в касовому чеку коду згідно з УКТ ЗЕД не є обов'язковим.

На завершення зазначимо, що Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) затверджена Законом України "Про Митний тариф України" від 19.09.2013 р. N 584-VII. Як можна побачити з її назви, коди присвоєні лише товарам. Відповідно в разі проведення готівкових розрахунків за надані послуги відображення коду згідно з УКТ ЗЕД є технічно неможливим, бо кодування послуг цим класифікатором відсутнє. Аналогічна ситуація в разі проведення готівкових розрахунків за нерухоме майно, для яких також відсутні коди згідно з УКТ ЗЕД.

Тож це ще раз підтверджує, що в касовому чеку код згідно з УКТ ЗЕД зазначається не для всіх проведених розрахунків, а лише у разі готівкових розрахунків у визначених законодавством випадках.


Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»


Опубліковано:
Довідково-правова система «ДІНАЙ»


*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.