Поповнення обсягів пального в пересувному акцизному складі

 

З 01.07.2019 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ), внесені законом від 23.11.2018 р. №  2628-VIII в частині електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Чинними положеннями п. 231.6 ПКУ передбачено, що у разі якщо обсяг, визначений відповідно до п. 232.3 ПКУ, є меншим за обсяг пального або спирту етилового в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних, платник податку зобов’язаний перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального або спирту етилового, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктами 215.3.1 або 215.3.4 ПКУ, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Заявки  на поповнення складаються також у разі, якщо у платника акцизного податку в результаті зміни фізико-хімічних показників пального або спирту етилового є необхідність провести збільшення обсягів пального або спирту етилового за певним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД і при цьому одночасно зменшити обсяги пального або спирту етилового за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (пп. 232.4.3 ПКУ).

Порядок реєстрації заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового визначається у п. 232.4 ПКУ.

Форма заявки на поповнення (коригування) залишку пального затверджена наказом МФУ від 19.06.2019 р. № 262.

Така форма містить обов’язкові реквізити, перелік яких визначений у пп. 232.4.1 ПКУ і включає, зокрема, «уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на якому виникає потреба поповнити обсяги залишків пального або спирту етилового».

Тобто положеннями ПКУ не передбачено обмежень щодо складання заявки на поповнення пального щодо акцизного складу пересувного, а відсутність у переліку обов’язкових реквізитів акцизного складу пересувного можна пояснити технічним недопрацюванням.

Водночас, МФУ затверджуючи наказом від 19.06.2019 р. № 262 форму заявки на поповнення не тільки не вирішило цього питання, але фактично обмежило можливість здійснення поповнення залишків пального на пересувних акцизних складах, оскільки форма не містить відповідного реквізиту.

На цей час форма заявки на поповнення містить лише поле для заповнення уніфікований номер акцизного складу.

Таким чином, положеннями ПКУ не передбачено обмежень щодо складання заявки на поповнення пального щодо акцизного складу пересувного, але чинна форма заявки на поповнення пального не дає можливості здійснити поповнення на пересувному акцизному складі, що, на нашу думку, є неправомірним.

 

Олег Коваль 

Консалтингова компанія “ЕКСПЕРТ”  

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»