ПН за бюджетними коштами

Податкова накладна: оплата за рахунок бюджетних коштів

Чи може постачальник складати податкові накладні на покупця, що здійснює оплату за рахунок бюджетних коштів, за загальним правилом першої події, або має в обов’язковому порядку застосовувати п. 187.7 ПКУ? Податкова накладна складається на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ (п. 201.1 Податкового...

Read More
Облік внесків ТОВ

Облік вкладів учасників при збільшенні статутного капіталу ТОВ

Загальними зборами учасників ТОВ було прийнято рішення щодо збільшення статутного капіталу товариства за рахунок додаткових вкладів учасників. Учасники зробили відповідні грошові внески на поточний рахунок ТОВ в банку. Після цього зміни були зареєстровані державним реєстратором. Яким чином і на які дати відображатимуться в...

Read More
import-tax

Зменшення в декларації суми ПДВ при імпорті

Щодо відображення в декларації з ПДВ зменшення суми ПДВ при імпорті на підставі аркуша коригування   Підприємство – платник ПДВ здійснює імпорт товару. Відповідно, була оформлена митна декларація, в якій була допущена помилка, що призвела до завищення суми ПДВ при імпорті. В наступному...

Read More
Tax-Return

Відшкодування ПДВ за рахунок зменшення податкових зобов’язань

Чи можливе відшкодування ПДВ за рахунок зменшення податкових зобов’язань при поверненні передоплати покупцю? Підприємство тимчасово призупинило роботу і протягом місяця не здійснювало операцій з придбання. В цей же період було повернуто покупцю (замовнику) суму передоплати, внаслідок чого складено розрахунок коригування до податкової накладної,...

Read More

Штрафи від ДФС у зв’язку з неперерахуванням банком суми ЄСВ

Фізична особа – підприємець сплатив ЄСВ готівкою через відділення банку, що підтверджує квитанція про сплату. Через певний час виявилось, що банк було визнано неплатоспроможним, а кошти ЄСВ, які отримав банк, отримувачу перераховані не були. Від органу ДФС отримано вимогу на повторну сплату ЄСВ, а...

Read More

Провадження діяльності страхового агента платником єдиного податку третьої групи

Чи можливе здійснення діяльності страхового агента платником єдиного податку третьої групи? Відповідно до ст. 15 «Посередницька діяльність у сфері страхування» Закону України «Про страхування» від 07.03.1996 р. № 85/96-ВР, страхові агенти – фізичні особи або юридичні особи, які діють від імені та за дорученням...

Read More

Перенесення граничного строку подання звіту про пільги

Чи переноситься граничний строк подання звіту про суми податкових пільг, якщо останній день припадає на вихідний чи святковий день, та щодо можливості застосування штрафів за п. 120.1 ПКУ? Насамперед звернемо увагу, що в одній з попередніх публікацій ми вже зазначали, що необхідність подання...

Read More

Звіт про виплачені нерезиденту доходи й утриманий податок єдинником третьої групи

За який податковий період (квартал чи рік) треба подавати звіт про виплачені нерезиденту доходи й утриманий податок, якщо виплачує їх юридична особа – платник єдиного податку третьої групи? Насамперед нагадаємо, що з 2018 року положення Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI...

Read More