Код УКТ ЗЕД як новий реквізит касового чека

З 06.04.2018 р. набрав чинності наказ МФУ “Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів” від 19.02.2018 р. N 288.

Зазначеним наказом внесено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом МФУ від 21.01.2016 р. N 13 (далі – Положення N 13).

Змінами доповнено перелік обов’язкових реквізитів фіскального касового чеку на товари (послуги) (Форма N ФКЧ-1), фіскального касового чеку видачі коштів (Форма N ФКЧ-2) та фіскального касового чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через ПТКС (Форма N ФКЧ-3) реквізитом “код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД”, який має зазначатися у випадках, передбачених чинним законодавством.

Сфера проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО врегульована положеннями Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 р. N 265/95-ВР (далі – Закон про РРО).

У п. 11 ст. 3 Закону про РРО суб’єктів господарювання зобов’язано проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Також у ст. 8 Закону про РРО передбачено, що форма та зміст розрахункових документів встановлюються органом доходів і зборів. Положення N 13 і є таким нормативним документом, що встановлює форму та зміст розрахункових документів.

Вищезазначені положення дозволяють дійти висновку, що в разі проведення готівкових розрахунків через РРО за надані послуги або за продані інші товари, ніж пальне, зазначення в касовому чеку коду згідно з УКТ ЗЕД не є обов’язковим.

На завершення зазначимо, що Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) затверджена Законом України “Про Митний тариф України” від 19.09.2013 р. N 584-VII. Як можна побачити з її назви, коди присвоєні лише товарам. Відповідно в разі проведення готівкових розрахунків за надані послуги відображення коду згідно з УКТ ЗЕД є технічно неможливим, бо кодування послуг цим класифікатором відсутнє. Аналогічна ситуація в разі проведення готівкових розрахунків за нерухоме майно, для яких також відсутні коди згідно з УКТ ЗЕД.

Тож це ще раз підтверджує, що в касовому чеку код згідно з УКТ ЗЕД зазначається не для всіх проведених розрахунків, а лише у разі готівкових розрахунків у визначених законодавством випадках.

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Довідково-правова система «ДІНАЙ»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.

Related posts

Відшкодування неправомірних штрафів щодо звітності по ТЦО за 2013-2015 роки

З 01.01.2017 року набрали чинності норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII, яким відповідальність за порушення у сфері декларування контрольованих операцій була викладена в...

Read More

Відшкодування ПДВ: які строки давності?

Вирішуючи питання про обмеження строків права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, тривалий час практика йшла шляхом обмеження такого права строком у 1095 днів. Вона базувалась на п.102.5 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі...

Read More

Щодо обмеження операційного дня для цілей реєстрації податкових накладних

12.04.2018 р. ДПС «ДІНАЙ»

Щодо обмеження операційного дня для цілей реєстрації податкових накладних

24.03.2018 року набрала чинності постанова КМУ від 21.02.2018 р. N 204, якою внесено зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових...

Read More