Чи враховується сума курсової різниці у складі обсягу контрольованих операцій?

Чи враховується сума курсової різниці, нарахованої на суму заборгованості перед нерезидентом – пов’язаною особою, у складі обсягу контрольованих операцій? Господарські операції, що здійснюються з пов’язаними особами – нерезидентами є контрольованими операціями (абз. «а» пп. 39.2.1.1 Податкового кодексу України...

Подробнее
zalik-u-zed

Залік у ЗЕД в контексті валютної лібералізації

В ст. 12 Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII встановлюється, що Національний банк України за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності...

Подробнее

Звіт про виплачені нерезиденту доходи й утриманий податок єдинником третьої групи

За який податковий період (квартал чи рік) треба подавати звіт про виплачені нерезиденту доходи й утриманий податок, якщо виплачує їх юридична особа – платник єдиного податку третьої групи? Насамперед нагадаємо, що з 2018 року положення Податкового кодексу України...

Подробнее

Відшкодування неправомірних штрафів щодо звітності по ТЦО за 2013-2015 роки

З 01.01.2017 року набрали чинності норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII, яким відповідальність за порушення у сфері декларування контрольованих операцій була викладена в...

Подробнее

Оподаткування ПДВ маркетингових послуг, якщо однією зі сторін договору є нерезидент

Як оподатковувати ПДВ-операції з надання й отримання маркетингових послуг, якщо однією зі сторін договору є нерезидент, а другою стороною – резидент України – платник ПДВ? Порядок оподаткування ПДВ в Україні визначено положеннями Податкового кодексу України від 02.12.2010...

Подробнее

Податкові зобов’язання минулого періоду щодо послуг нерезидента

Підприємство відображає помилково невраховані зобов’язання з ПДВ минулого періоду щодо послуг, отриманих від нерезидента, в уточнюючій декларації. В якому податковому періоді виникає право на податковий кредит за такими послугами? Згідно з абзацом другим п.201.12 Податкового кодексу України...

Подробнее

Щодо періоду відображення в декларації виплату доходів нерезиденту

22.11.2017 р. ДПС «ДІНАЙ»

Щодо періоду відображення в декларації виплату доходів нерезиденту

Для виплати дивідендів нерезиденту були перераховані банку гроші на покупку валюти в кінці вересня. Одночасно відразу було перераховано до бюджету податок...

Подробнее

Відображення в обліку перегляду цін на товари, отримані від нерезидента

15.06.2017 р. ІПС «ЛІГА:ЗАКОН»

Відображення в обліку перегляду цін на товари, отримані від нерезидента

Постачальнику-нерезиденту в травні 2017 року було перераховано аванс 10000 євро за товари. Після надходження товарів в цьому ж місяці...

Подробнее