Складання розрахунку коригування до податкової накладної під час документальної перевірки

Платникам податків відомо правило, встановлене у п. 50.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ), відповідно до якого платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.

Ймовірно, саме через зазначену норму і виникло запитання.

Нагадаємо, що податкова декларація, розрахунок, звіт – це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов’язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (п. 46.1 ПКУ).

Податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. 203.1 ПКУ).

Тобто обмеження, встановлене п. 50.2 ПКУ, стосується уточнення показників податкової декларації з ПДВ.

Податкові накладні складаються відповідно до ст. 201 ПКУ та Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307).

Податкові накладні не належать до податкових декларацій, а тому і обмеження п. 50.2 ПКУ не поширюються на виправлення в помилок в податкових накладних.

Нагадаємо, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної (п. 192.1 ПКУ, п. 21 Порядку № 1307).

Коли мова йде про виправлення помилки (неточності) в номенклатурі постачання товарів/послуг податкової накладної, то загальна сума постачання за таким виправленням не зміниться. Такий розрахунок коригування реєструє в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальник (п. 192.1 ПКУ, п. 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Порядок № 1246), п. 22 Порядку № 1307).

Таким чином, обмежень щодо можливості виправлення помилок в податкових накладних (зокрема, номенклатури постачання) під час проведення органом ДФС документальних перевірок постачальника або покупця норми ПКУ чи інших нормативно-правових актів не містять.

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.