Нагадаємо, що починаючи з півріччя 2013 року платники єдиного податку – юридичні особи подають декларацію за формою, затвердженою наказом МФУ від 21.12.2011 р. № 1688, з урахуванням змін, внесених наказом МФУ від 07.11.2012 р. № 1159.
Особливістю внесених змін (нової форми) є, зокрема, поява нового рядка 2 в розділі I податкової декларації платника єдиного податку – юридичної особи (далі – декларація), в якому поруч з кожним кварталом у звітному періоді слід робити позначку щодо групи платника єдиного податку (четверта чи шоста).
Виходячи з інформації, наведеної в запитанні, протягом півріччя 2013 року група платника єдиного податку – юридичної особи не змінювалась. Тобто в рядку 2 в графах про I та II квартали слід поставити позначки в колонках «IV гр.».
Іншою особливістю нової форми декларації є те, що, крім розділу II «Розрахунок податкового зобов’язання для платників єдиного податку IV групи», з’явились нові розділи III «Розрахунок податкового зобов’язання для платників єдиного податку VI групи» та IV «Зведена інформація щодо розрахунку податкового зобов’язання у разі переходу протягом календарного року на іншу групу платника єдиного податку*».
Безпосередньо назва розділу IV декларації підказує, що його слід заповнювати лише в разі переходу протягом календарного року на іншу групу платника єдиного податку. Якщо переходу на іншу групу не відбувалось, то і розділ IV декларації не заповнюється.
Підтверджується це також виноскою до назви розділу IV декларації, що одночасно з розділом IV заповнюються як розділ II, так і розділ III декларації.
Оскільки юридична особа протягом півріччя 2013 року була платником єдиного податку лише четвертої групи, то всі дані щодо сум доходів та єдиного податку відображаються в розділі II декларації без їх перенесення до розділу IV.
Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»
*******
Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.