Заповнення форми N 1ДФ в разі здійснення переплати з ПДФО

 

Насамперед нагадаємо правові норми, що регулюють питання, пов’язані із здійсненням переплати з податків. 

Відповідно до абз. 2 п. 87.1 ПКУ сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

В п. 43.4 ПКУ також зазначається, що платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. 

Як видно з абз. 2 п. 87.1 ПКУ, врахування надміру сплачених сум податку у попередніх періодах в рахунок поточних податкових зобов’язань з цього податку вважається сплатою цього податку. 

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) містить, зокрема, графи 2 “Податковий номер або серія та номер паспорта”, 4а “Сума утриманого податку (нарахованого)” та 4 “Сума утриманого податку (перерахованого)”. 

У графі 4 “Сума перерахованого податку” відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету (п. 3.5 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. N 1020).

Як можна побачити, формою N 1ДФ передбачено відображення перерахованого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) персоналізовано. 

Тобто, в рядках форми N 1ДФ щодо конкретної фізичної особи, податковий номер якої зазначається в графі 2, відображається сума ПДФО, утриманого з його доходів. 

Показника для відображення надміру перерахованого ПДФО форма N 1ДФ не містить. 

Оскільки заробітна плата на підприємстві виплачується своєчасно, то в першому кварталі 2013 року графи 4а “Сума утриманого податку (нарахованого)” та 4 “Сума утриманого податку (перерахованого)” заповнюються в однакових сумах. Сума надміру перерахованого (сплаченого) ПДФО не наводиться. 

Варто відзначити, що в одній з відповідей з Єдиної бази податкових знань наведено відповідь Міндоходів на запитання “Яким чином заповнити графу 4 податкового розрахунку за ф. 1-ДФ, якщо податковий агент при виплаті авансу ФО перерахував ПДФО до бюджету, розмір якого значно перевищує податкове зобов’язання за повний місяць?” дійшли аналогічної думки. В такій відповіді зазначено, що “графа 4 податкового розрахунку за ф. 1-ДФ в даному випадку повинна дорівнювати графі 4а “Сума нарахованого податку””. 

У формі N 1ДФ за другий квартал 2013 року при своєчасній виплаті зарплати значення граф 4а “Сума утриманого податку (нарахованого)” та 4 “Сума утриманого податку (перерахованого)” також будуть заповнені в однакових сумах. 

Пояснюється це нормами абз. 2 п. 87.1 ПКУ, згідно якого, як зазначено вище, врахування надміру перерахованих сум ПДФО в рахунок поточних зобов’язань з цього податку вважається сплатою таких поточних зобов’язань з ПДФО. 

 

Олег Коваль,

Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

 

Опубліковано:

Довідково-правова система «ДІНАЙ»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.