Заповнення форми № 1ДФ, якщо працівник протягом кварталу звільнився і знову був прийнятий на роботу

Насамперед нагадаємо, що форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) містить графи 6 "дата прийняття на роботу" та 7 "дата звільнення з роботи".

Пунктом 3.7 Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. N 1020 (далі – Порядок N 1020), передбачено, що графа 6 заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які приймались на роботу у звітному періоді. Графа 7 заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які були звільнені у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнені до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді. Для тих фізичних осіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графи 6 та 7 не заповнюються.

За загальним правилом, доходи у вигляді заробітної плати одного працівника відображаються одним рядком з ознакою доходу "101".

При цьому вищезгаданим пунктом 3.7 Порядку N 1020 встановлено виключення із загального правила, а саме, у разі неодноразового прийняття фізичної особи на роботу і її звільнення з роботи у звітному кварталі про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи особи зустрічається у звітному кварталі.

Порядок не пояснює, що мається на увазі під словами "неодноразового", але оскільки Порядок N 1020 в цьому питанні аналогічний до свого попередника, затвердженого наказом ДПАУ від 29.09.2003 р. N 451, доцільно звернути увагу на його положення.

В п. 3.7 Порядку N 451 наводиться приклад "неодноразовості":

"Наприклад, особу звільнено 1 лютого 2003 року, знову прийнято 20 лютого 2003 року, знову звільнено 3 березня 2003 року і утретє прийнято 25 березня 2003 року. У такому разі в податковому розрахунку на особу потрібно заповнити один рядок з першою датою звільнення 1 лютого 2003 року у графі 7, другий рядок з датою прийняття 20 лютого 2003 року у графі 6 і датою звільнення 3 березня 2003 року у графі 7 та третій рядок з датою прийняття 25 березня 2003 року у графі 7".

Наведений приклад пояснює, що в одному рядку дати прийняття та звільнення заповнюються лише якщо протягом кварталу є спочатку прийняття на роботу, а потім звільнення. В разі звільнення і нового прийняття на роботу, пропонується заповнювати окремі рядки.

Таким чином, в наведеному в запитанні випадку, на працівника, який звільнився в січні і знову почав працювати в березні слід заповнити два рядки з ознакою доходу "101".

В першому рядку буде відображений дохід січня до звільнення з роботи та ПДФО з цього доходу, заповнюється також графа 7 "дата звільнення з роботи".

В другому рядку відображається дохід березня та ПДФО з доходів за березень із заповненням графи 6 "дата прийняття на роботу".

 

Олег Коваль,

Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

 

Опубліковано:

Довідково-правова система «ДІНАЙ»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.