Отримання від постачальника протягом місяця кількох податкових накладних з однаковим номером

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної наведено у п. 201.1 Податкового кодексу України.

До цього переліку включено, зокрема, порядковий номер податкової накладної. При цьому норми ПКУ не встановлюють порядку нумерації податкових накладних.

З урахуванням цього доцільно звернутись до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307).

Відповідно до п. 6 Порядку № 1307 порядковий номер податкової накладної містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складається з двох частин:

• у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер;

• у другій частині (після знака дробу) проставляється код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування, або код, що передбачає складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції.

У першій частині порядкового номера податкової накладної зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду.

Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником податку на додану вартість у довільних формі та порядку. Порядковий номер податкової накладної не може починатись на «0».

Не допускається складання платником податку на додану вартість за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.

Окремо зазначимо, що у разі коли платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше податкових накладних з однаковим номером, друга та наступні податкові накладні з таким номером не можуть бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Про це зазначено в роз’ясненні з ресурсу ЗІР ДФСУ. Такий висновок також випливає з положень п. 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246, згідно з якими причиною відмови у прийнятті податкової накладної до реєстрації в ЄРПН є, зокрема, наявність помилок під час заповнення податкової накладної або факт реєстрації податкової накладної з такими ж реквізитами.

З урахуванням цього можна зробити висновок, що кожен платник ПДВ самостійно обирає період, протягом якого послідовно присвоюються номери податковим накладним. Зокрема, платник ПДВ може щодня починати нумерацію податкових накладних з «1» – порушень в цьому немає. Але протягом одного дня не може бути кількох податкових накладних з однаковим номером.

До речі, у листі від 11.01.2016 р. № 130/Б/99-99-19-03-02-14 ДФСУ також дійшла висновку, що складання платником ПДВ податкових накладних з однаковими порядковими номерами, але з різними датами складання, помилкою не вважається.

Щодо поставленого питання додатково нагадаємо положення п. 201.10 ПКУ, згідно з якими податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Таким чином, у разі отримання протягом місяця від одного й того самого постачальника кількох податкових накладних з однаковим номером, але з різними датами складання, такі податкові накладні включаються до складу податкового кредиту з ПДВ покупця на загальних підставах за умови їх реєстрації в ЄРПН.

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.