Чи слід заповнювати реквізити Звіту з ЄСВ за травень 2015 року, які стосуються показників 2014 року, в тому випадку, якщо коефіцієнт ЄСВ не застосовується?

 

Наказом МФУ від 14.04.2015 р. № 435 затверджено нову форму Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (додаток 4), а також Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок № 435). 

Вперше нову форму слід подавати зі звітності за травень 2015 року (лист ДФСУ від 30.04.2015 р. № 15939/7/99-99-17-03-01-17). 

Нова форма містить, у тому числі, нові реквізити, що стосуються застосування або незастосування коефіцієнта ЄСВ. А саме: 

• 17 «Застосування коефіцієнта ___ так ___ ні»; 

• 18 «Розмір коефіцієнта _____»; 

• 19 «Середня заробітна плата за 2014 рік _______ грн.»; 

• 20 «Середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік ____». 

Перелік обов’язкових реквізитів звіту з ЄСВ наведено у п. 6 розділу ІІ Порядку № 435. Щодо згаданих реквізитів у цьому пункті зазначається:

«застосування коефіцієнта (за наявності); 

розмір коефіцієнта (за наявності); 

середньомісячна заробітна плата, на яку нараховується єдиний внесок у розрахунку на одну застраховану особу за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта);

середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта)». 

Інших пояснень Порядок № 435 не містить. 

З цього можна зробити висновок, що реквізити 19 і 20 заповнюються лише в разі застосування коефіцієнта. Логічно припустити, що у реквізиті 18 «Розмір коефіцієнта» під словами «за наявності» мається на увазі його заповнення лише у тому випадку, якщо коефіцієнт є і він застосовується. В іншому випадку реквізит 18 також не заповнюється. 

Що стосується реквізиту 17 «Застосування коефіцієнта», то в ньому ставиться позначка щодо його застосування або незастосування. 

Таким чином, вважаємо, що підприємству, яке не застосовує коефіцієнт ЄСВ, при заповненні Звіту з ЄСВ за травень 2015 року необхідно зробити відповідну відмітку в реквізиті 17 «Застосування коефіцієнта» біля поля «ні», а реквізити 18-20 не заповнюються. 

Олег Коваль,
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»

Опубліковано:
Інформаційно-правова пошукова система «ЛІГА:ЗАКОН»

*******

Усі права на цей матеріал належать Консалтинговій компанії «ЕКСПЕРТ». Будь-яке копіювання, передрук, поширення цілком або частково допускається винятково з письмового дозволу правовласника.