Витрати на проїзд з місця відпустки до місця відрядження

Працівник у вересні перебував у відпустці. Оскільки виникла необхідність направлення його у відрядження керівником підприємства видано наказ про відрядження починаючи з першого робочого дня після відпустки. При цьому в наказі дозволено працівнику здійснити прямий переліт з місця його...

Подробнее

Податковий кредит і податкові накладні, складені до 03.12.2017 року

Чи можуть бути включені до податкового кредиту з ПДВ в поточній декларації податкові накладні постачальників, які складені до 03.12.2017 року? Нагадаємо, що Законом України від 09.11.2017 року № 2198-VIII (набрав чинності 03.12.2017 року) було внесено зміни до...

Подробнее

Чи будь-які нафтопродукти вважаються пальним у розумінні ПКУ?

Визначення пального наведено в пп. 14.1.1411 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ), відповідно до якого пальне – це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних...

Подробнее

Поповнення обсягів пального в пересувному акцизному складі

З 01.07.2019 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ), внесені законом від 23.11.2018 р. №  2628-VIII в частині електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Чинними положеннями п. 231.6...

Подробнее
АН на розподіл пального

Граничні строки реєстрації акцизних накладних на розподіл пального

Чи правомірною є відмова органу ДФС в реєстрації акцизних накладних, складених на розподіл пального, що обліковувалось у платника акцизного податку станом на початок 01.07.2019 року, в разі їх відправки на реєстрацію в серпні? Змінами, внесеними Законом України від...

Подробнее

Чи враховується сума курсової різниці у складі обсягу контрольованих операцій?

Чи враховується сума курсової різниці, нарахованої на суму заборгованості перед нерезидентом – пов’язаною особою, у складі обсягу контрольованих операцій? Господарські операції, що здійснюються з пов’язаними особами – нерезидентами є контрольованими операціями (абз. «а» пп. 39.2.1.1 Податкового кодексу України...

Подробнее

Податковий кредит за ПН з помилковим найменуванням покупця

Чи має право покупець відобразити податковий кредит з ПДВ на підставі податкової накладної, в якій постачальник допустив помилку в найменуванні покупця? В індивідуальній податковій консультації Офісу великих платників податків ДФС від 20.06.2019 р. № 2822/ІПК/28-10-27-01-11 з цього питання...

Подробнее

Строк реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних

В яких випадках строк реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН становить 15 календарних днів з дати отримання, а в яких застосовуються загальні строки? Строки реєстрації встановлені в абзацах 14-17 п. 201.10 Податкового кодексу України від...

Подробнее
zalik-u-zed

Залік у ЗЕД в контексті валютної лібералізації

В ст. 12 Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII встановлюється, що Національний банк України за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності...

Подробнее
platnyk-akcyzu

Чи є власник цистерни для заправки своїх авто платником акцизного податку?

Підприємство на загальній системі оподаткування повідомило, що здійснює заправлення пальним власного автотранспорту зі своєї цистерни, але враховуючи малі обсяги пального не матиме власного акцизного складу в розумінні пп. 14.1.6 ПКУ. У зв’язку з чим постало питання, чи зумовлює...

Подробнее